Forum Dogs - wszystko, co powinieneś wiedzieć o psach!

Na forum znajdziesz wszystko, co powinieneś wiedzieć o psach!


#1 2010-01-03 00:08:50

 Mesha

Administrator

12225798
Skąd: Stąd
Zarejestrowany: 2009-12-31
Posty: 15
WWW

Poradnik - Kąpiel

Częstość kąpieli zależy od rodzaju jego sierści. Psy o dłuższej szacie powinniśmy częściej kąpać. Szampon należy dostosować do długości sierści psa, jego wieku i jego rasy. Na rynku znajdziemy wiele szamponów dla psów. Są szampony dla psów długo- i krótkowłosych. Szczeniętom stosuje się najdelikatniejszy szampon przeznaczony dla szczeniąt. Mamy także do wyboru szampony podkreślające kolor sierści dla psów oraz szampony przeciwłupieżowe, grzybobójcze, bakteriobójcze oraz przeciwpchelne. Małe psy długowłose kąpie się nawet co 5-7 dni.
Aby wykąpać psa, napuszczamy do wanny ciepłej (nie gorącej!) wody nieco ponad kolana psa. Warto wyłożyć na dnie wanny matę antypoślizgową, dzięki której unikniemy stresu czworonogowi. Mniejszego psa powoli wkładamy do wanny, a większego zachęcamy do wskoczenia, lub wkładamy do wanny kolejno jego łapy (najpierw przednie, później tylne). Najpierw wypłukujemy średnim strumieniem wody piesek, tłuszcz, kurz i brud z sierści psa. Następnie nakładamy niewielką ilość szamponu wzdłuż ciała psa (od kłębu do nasady ogona) i wmasowujemy delikatnie w jego skórę. Starajmy się nie kołtunić sierści długowłosego psa, tylko gładko głaskać z włosem. Przy spłukiwaniu omijamy uszy, oczy i nos psa. Gdy pies jest wykąpany, delikatnie wycieramy go ręcznikiem i możemy wysuszyć suszarką, modelując sierść modelując ją drucianą szczotką. Po kąpieli należy nagrodzić psa.


"Bogactwo jest jak woda morska - im więcej pijemy, tym większe jest nasze pragnienie..."

Offline

 

#2 2014-02-24 21:56:16

lila2

User

Zarejestrowany: 2014-02-24
Posty: 16

Re: Poradnik - Kąpiel

Moj pies nie znosi sie kapac, nie wiem dlaczego

Offline

 

#3 2014-08-07 17:42:09

bzik

User

Zarejestrowany: 2013-10-15
Posty: 11

Re: Poradnik - Kąpiel

Mój też nie bardzo ale rozwiązałem ten problem za pomocą suchego szamponu.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.asian-dramas-poland.pun.pl www.zakazaneportale.pun.pl www.bentenyson.pun.pl www.rockowisko.pun.pl www.specjalna2010.pun.pl